Baumit

İLERİYE YÖNELİK FİKİRLER
image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image
1810 Avusturya'da Gutenstein yolundaki kireç ocakları hakkında ilk bilgiler bu tarihe ait.
1911 Wopfinger taş ve kireç fabrikasının ticaret tesciline ilk olarak kaydedilmesi. O zamanlar İki kireç ocağı ve bir ofis binası bulunuyordu.
1920 İlk mekanik taş kırma tesisi işletmeye alındı. O zamana dek kireç taşı elle kırılıyordu.
1939 Alois Schmid iflas halindeki Wopfinger Taş ve Kireç fabrikasını satın aldı.
1957 Mühendis Hermann Hofer tarafından dünyada ilk kez enerji tasarrufu sağlayan 2 odalı kireç ocağı tasarlandı.
1963 Maerz üç hazneli kireç ocağı ilk olarak işletmeye alındı.
1969 Friedrich Schmid 26 yaşında Wopfing Taş ve Kireç Fabrikası’nın yönetimini devraldı.
1970 Wopfing’de kuru harç üretimi başladı.
1972 Kullanıma hazır son kat sıva ürünleri geliştirildi.
1979 Isı yalıtım sistemleri üretimi başladı.
1980 Friedrich Schmid Wopfing Çimento fabrikasının açılışını yaptı.
1988 Dieter Kern (wup) ve KR Friedrich Schmid (Wopfing) "Baumit“ markasını yarattılar.
1990 Yurtdışında ilk şirket Baumit Macaristan kuruldu.
1992 Baumit Çek Cumhuriyeti şirketi kuruldu.
1993 Baumit Polonya şirketi kuruldu.
1994 Baumit Romanya ve Baumit Slovakya şirketleri kuruldu.
1995 Baumit Bulgaristan şirketi kuruldu.
1997 Baumit Almanya şirketi kuruldu.
1999 Baumit ilk olarak, nefes alan ısı yalıtım sistemi “Baumit open® - Die KlimaFassade”yi geliştirdi.
2002 Wopfing’de kurulan Avrupa’nın en büyük hazır dekoratif kaplama fabrikası işletmeye alındı.
2003 Schmid Industrie Holding Alman Bayosan şirketinin (Bad Hindelang) %100 hissesini satın aldı.
2005 Baumit Çin şirketi kuruldu ve dış cephe teknolojisinde bir devrim niteliğindeki – Baumit StarTrack taşıyıcı dübel ürününün lansmanı yapıldı.
2006 Baumit kendi kendini temizleme özelliğine sahip dış cephe ürünü Baumit Nanopor’u geliştirdi.
2007 Baumit Türkiye, Baumit Ukrayna ve Baumit İsviçre şirketleri kuruldu. Aynı yıl içinde Baumit „Sağlıklı Konutlar“ sloganıyla yeni ürün serisi Baumit Klima’nın lansmanını yaptı.
2008 Robert Schmid, Wopfinger taş ve kireç tesisleri şirketinin yönetimini devraldı. Baumit İspanya şirketi Madrid’de kuruldu.
2011 Baumit 888 farklı renk tonu içeren Avrupa'nın en kapsamlı renk sistemi Baumit Life’ı geliştirdi.
2012 Bireysel ve yaratıcı dış cephe tasarımlarına olanak tanıyan Baumit CreativTop’un lansmanı yapıldı.
2013 Baumit Fransa şirketi kuruldu.
2014 Işığın gücü ile kendi kendini temizleme özelliği olan Baumit Nanopor photokat ürünü geliştirildi.

ISI YALITIM SİSTEMİNDE UZMAN MARKA

Schmid Industrie Holding ve Avusturyalı bir diğer yapı sektörü firması olan Wietersdorfer Group, 1988 yılında Baumit markasını kurmuştur. Baumit, kısa sürede yapı malzemeleri alanında sağladığı başarı ile Avusturya sınırlarını aşarak Avrupa’da adından söz ettirmeyi başarmıştır. Bugün adı, inovasyona verdiği önem, güven ve kalite değerleri ile anılmakta ve 30 ülkede 40’ın üzerinde tesisi bulunmaktadır.  

 

 ISI YALITIM  SİSTEMİNDE UZMAN MARKA
  FARK YARATAN  ÜRÜNLER

FARK YARATAN ÜRÜNLER

Özellikle dış cephe ısı yalıtım sistemleri alanında uzman bir marka olan Baumit, bu alandaki ürünleri ile daha dayanıklı cepheler yaratmakta; enerji ihtiyacını azaltmakta ve yeşil binalar yaratılmasına katkı sağlamaktadır. Ayrıca yeni binalarda, Baumit Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri ile yalıtım yapıldığında daha ince duvar elemanları kullanılabilmekte, böylece yapılarda ilave hacimler yaratılabilmektedir. Bu da mekana alan kazanımı getirmektedir. Yaz ve kış aylarında sağlanan %50’ye varan oranlarda düşük enerji ihtiyacı ve düşük karbondioksit emisyonu ile doğaya saygılı bir yaklaşım izlenmektedir.

BAUMIT İNOVASYON MERKEZİ

Baumit İnovasyon Merkezi, Avrupa yapı endüstrisinin en modern ARGE merkezlerinden biridir.  Yapımı 18 ay süren, bu üstün nitelikli ARGE merkezi için yapılan yatırımın maliyeti 6,5 milyon Euro oldu.  Tüm Baumit tesisleri için yeni ürünlerin ve ürün bileşimlerinin yaratılması ve halihazırda mevcut ürünlerin geliştirilmesi için, 3.000 metrekare alan üzerinde her şey mevcut.  Bundan böyle, en mükemmel koşullar altında yeni hammaddelerin test edilmesi ve karşılaştırma testlerinin gerçekleştirilmesi mümkün olacak. Bu; cepheler için daha çok inovasyon, sağlıklı bir mekan iklimi için daha iyi sıva ve kaplama ürünleri ve her yönüyle çok daha fazla dayanıklılık demek.

  BAUMIT   İNOVASYON MERKEZİ
 KALİTE  DEĞERLERİ

KALİTE DEĞERLERİ

Baumit ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 18001 yönetim sistem sertifikalarına sahiptir. Ürünler, bu yönetim sistemlerine göre her aşamada izlenebilirlik, sürekli iyileştirme ve geliştirme yaklaşımına uygun olarak üretilmektedir. EOTA (Avrupa Teknik Onay Komitesi), ETAG 004 (Avrupa Teknik Onay Belgesi) teknik şartnamesine göre test edilmiş ve sertifikalandırılmış olan Baumit Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri yüksek performansa sahiptir. Sistemler, CE işareti taşırlar ve tüm sistem için kalite güvencesi olarak teknik onayları belgelenmiştir. Aynı zamanda, ürünler Türk Standartları’na uygun üretilmekte olup, TSE belgelerine de sahiptir. Baumit, Türkiye’de İZODER ve İMSAD üyesi olarak aktif şekilde bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarına destek vermektedir.

KALİTE VE ÇEVRE POLİTİKASI

Bumit çevreye ve İnsana saygılı ürünlerin; zararsız hammaddelerle, temiz enerji ve modern teknoloji ile donatılmış ekipmanlarla üretilerek son kullanıcıya risksiz bir şekilde ulaştırılmasını amaçlamaktadır. Tedarikçi, müşteri ve diğer sektör paydaşlarının da çevreye olan duyarlılığının arttırılmasını sağlamak; yalıtım ve enerji tasarrufu bilincini yaymak; sektörde gerekli eğitim faaliyetlerinde bulunmak; atık miktarlarını ve enerji tüketimini her yıl belirlenen Çevre Koruma, Geliştirme, Amaç ve Hedefleri doğrultusunda azaltarak, doğal kaynakları en verimli şekilde kullanarak ekolojik dengeyi korumak için çalışmaktadır. 

 

   KALİTE VE  ÇEVRE  POLİTİKASI